Noteikumi

GVN (Globālais Vietas Numurs) nodrošina globālu piegādes ķēdes risinājumu fizisko atrašanās vietu un juridisko personu identifikācijai.


Lejuplādēt visas GVN piešķiršanas vadlīnijas PDF formātā

1.0 Vispārējie noteikumi 

1.1 GVN izmantošana 

Pamatnoteikums ir tāds, ka atsevišķs GVN ir nepieciešams ikreiz, kad organizācijām nepieciešams atšķirt vienu atrašanās vietu no citas.
GVN var izmantot, lai identificētu juridisku personu, fizisku atrašanās vietu, funkciju vai digitālu atrašanās vietu. GVN var izmantot, lai identificētu "Kas" un "Kur" dažādos pielietojumos:

■ Kas: juridiska persona, funkcija
■ Kur: fiziskās un/vai digitālās atrašanās vietas

Neatkarīgi no tā, kā GVN tiek izmantoti, tirdzniecības partneriem un citām pusēm, piemēram, varas iestādēm, ir jāzina, "aiz konkrētā GVN" esošā organizācija. Piemēram, ja grāmatvedības nodaļa, noliktava vai ERP programma atsaucas uz savu GVN, tad tas attiecīgajai organizācijai jāpaziņo iepriekš, vai nu apmainoties ar informāciju pirms tam, vai arī nodrošinot informācijas iegūšanas iespēju tiešsaistē.
Informāciju, kas saistīta ar katru GVN, tirdzniecības partneri uzglabā pie sevis iekšēji vai arī centrālajās datubāzēs. Ja mainās atrašanās vieta, bet netiek nomainīta informācija, tad saziņa vai piegādes notiks uz failā esošo adresi. Tāpēc ir svarīgi, lai organizācijas paziņotu tirdzniecības partneriem cik ātri vien iespējams, ka ir ieviests jauns GVN, vai arī ir mainīta ar GVN saistītā informācija.

1.2 GVN paplašinājuma komponentes izmantošana 

GVN un GVN paplašinājuma komponente nodrošina fiziskās atrašanās vietas identifikāciju daudz detalizētākā līmenī.

1.3 Tā paša GVN izmantošana vairāku atrašanās vietu tipu identificēšanai 

Vairāku atrašanās vietu tipu identificēšanai var izmantot vienu un to pašu GVN. Visizplatītākais gadījums, kad uzņēmums izmanto vienu un to pašu GVN, lai identificētu sevi kā juridisko personu un arī kā savu fiziskās atrašanās vietu.

3.0 Funkcija 

3.1 Jaunas funkcijas pievienošana 

3.2 Funkcijas maiņa 

Uzņēmuma darbības laikā var mainīties funkcijas īpašības. Šajos noteikumos ir uzskaitītas visbiežāk sastopamās izmaiņas un izskaidrots, vai konkrētajā gadījumā ir jāpiešķir jauns GVN.

3.3 Funkcijas likvidēšana 

4.0 Fiziskā atrašanās vieta 

4.1 Jaunas fiziskās atrašanās vietas pievienošana 

4.2 Fiziskās atrašanās vietas maiņa 

Uzņēmuma darbības laikā var mainīties fiziskās atrašanās vietas īpašības. Šajos noteikumos ir uzskaitītas visbiežākās izmaiņas un izskaidrots, vai katrā konkrētajā gadījumā ir jāpiešķir jauns GVN.

4.3 Fiziskās atrašanās vietas likvidēšana 

5.0 Digitālā atrašanās vieta 

5.1 Digitālās atrašanās vietas pievienošana 

5.2 Digitālās atrašanās vietas maiņa 

Uzņēmuma darbības laikā var mainīties digitālās atrašanās vietas raksturlielumi. Šajos noteikumos ir uzskaitītas dažas no visbiežāk sastopamajām izmaiņām un izskaidrots, vai konkrētajā gadījumā ir jāpiešķir jauns GVN.

5.3 Digitālās atrašanās vietas likvidēšana